POMPA UYGULAMA TÜRLERİ

tarımsal amaçlı dalgıç pompaDerin kuyulardan tarımsal amaçlı su temini

Özellikle tarımsal ekonomilerin hakim olduğu bölgelerde sulu tarım yapılarak yüksek verimlilik sağlanmaktadır. Yer altı suyu bakımından zengin topraklarda kazılan kuyulardan tarımsal su temini için dalgıç pompalar en uygun çözüm olarak çiftçilerin önüne gelmektedir. Dalgıç pompalarımız Güneydoğu Anadolu bölgesinde yüksek oranda tercih edilmektedir. Pompanın çalışma şartları pompanın performansını doğrudan etkileyen faktörlerdir. Dalgıç pompalarımız temiz suda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kuyunun kumluluk oranı 50gr/m3 üzerinde olduğunda pompanın çalışma ömrü kısalmaktadır. Ayrıca şebekeden gelen elektrik belirli sistemlerle regüle edilmeli veya elektrik darbelerine karşı önlemler alınmalıdır.


şehir suyu amaçlı dalgıç pompaŞehir suyu, otel ve fabrikalarının su temini

Yüksek su tüketimi olan şehir şebekeleri, oteller ve fabrikalar ihtiyaçlarını kendi kazdıkları kuyulara monte ettikleri dalgıç pompalar ile bağımsız bir şekilde karşılamaktadırlar. Belediyeler pompaj istasyonlarında yüksek kapasiteli dalgıç pompaları devreye alarak geçmişteki sık arızalanan, halkı susuz bırakan ilkel sistemlerden kurtulmuşlardır. Oteller ise diğer kullanıcı grubunu teşkil etmektedirler. Özellikle kaplıca ve ılıca hizmeti veren otellerin talepleri doğrultusunda sıcak suda sorunsuz çalışabilen özel yapım motorlar üretebilmekteyiz. Fabrikalar ise dalgıç pompa ile temin ettiği suyu  soğutma amaçlı veya ara ürün olarak kullanmaktadırlar.


havuz ve bahçeHavuzcu ve bahçe uygulamalarında kullanım

Türkiye deki havuzcular dalgıç pompalarımızı havuzların devir dayım işlemleri için veya birtakım görsel düzenekler hazırlamak amaçlı kullanmaktadırlar. Sudan devletine sattığımız pompalardan biri suyu 40 m diğeri 150 m yükseğe fışkırtarak görsel bir şov sergilemektedirler. Havuzcuların istekleri doğrultusunda pompalarımız tamamen paslanmaz malzemelerden üretilebilmekte ve görsel olarak şık bir dış görünüm kazandırılabilecek şekilde imal edilebilmektedir.

 

#
Ertekin A.Ş. © 2007
ELMAKSAN DALGIÇ POMPA VE MOTORLARI ÜRETİMİ, Dalgıç, dalğıç, dalgıc, dalgic, dalgıç pompa, dalgıç motor, pmpa, su pompaları, pomp, Elmaksan, Elmaksan Dalgıç Pompaları, Paslanmaz çelik pompa, Döküm, dalgiç pompa, su pompasi, paslanmaz çelik pompalar, hidrofor pompaları, santrifuj, derin kuyu, artezyen, kuyu, sondaj, elektrik motoru, elmaksan dalğıç pompaları, ELMAKSAN DALĞIÇ POMPALARI ERTEKİN, Ertekin, Döküm Pompalar, Çelik Pompalar